15 Temmuz şehitleri için dua edildi

15 temmuz sehitleri icin dua edildi

Diyanet İşleri Başkanlığınca 15 Temmuz hain darbe girişiminin sene-i devriyesi dolayısıyla ülke genelinde “15 Temmuz Şehitleri Anma ve Mevlid Programı” düzenlendi. Darende Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Külliyesi’nde  öğle namazı sonrasında yapılan Dua programında; din, vatan ve bayrak uğrunda canlarını fedâ eden aziz şehitlerimiz için dua edildi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ankara Beştepe Millet Camii’nde gerçekleştirilen programda şu niyâzlarda bulundu:

“Ya Rabb! 15 Temmuz gecesi ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, milletimizin hürriyet ve iradesini tehdit eden bir ihanet karşısında hiç tereddüt etmeden tankların önüne yatan, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden, canlarını din- ü devlet, mülk ü millet, istiklal ve istikbalimiz için feda eden aziz şehitlerimizin her birini sonsuz rahmetine gark eyle… Bütün şehitlerimizi cennetinle ve cemalinle müşerref eyle Allah’ım. Onları Bedir şehitleriyle, Uhud şehitleriyle ve Çanakkale şehitleriyle birlikte haşreyle Allah’ım!

Her birine minnet borçlu olduğumuz 15 Temmuz şehitlerimizin anne, baba, eş, evlat ve yakınlarına güzel bir sabır ve büyük bir ecir ihsan eyle! Şehitlerimizin kabirlerini pür nur, makamlarını âlî eyle Allah’ım! Ya Rabb! Gazilerimizi dünya ve ahirette nimetlerinle müşerref eyle. Sağlık ve huzurla uzun ömür ihsan eyle Allah’ım!

Ya Rabbi! Hukukuna kastetmek, izzet ve onuruna halel getirmek, şeref ve haysiyetini ayaklar altına almak üzere planlanan bu büyük ihanet karşısında Çanakkale ruhuyla yekvücut olan, göğsünü siper ederek bu hain kalkışmaya dur diyen necip milletimize zeval verme Allah’ım. Ceddimizin mukaddes mirasına, vatanımıza, istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkan milletimizi iki cihanda aziz eyle Allah’ım!

Yüzyıllardır din-i mübin-i İslam’a hizmet etmiş, hep zalimin karşısında mazlumun yanında olmuş, kimsesizlerin, gariplerin, ezilenlerin umudu olmuş aziz milletimize merhametinle, nusretinle muamele eyle. Aziz milletimizi ilelebet payidar eyle Allah’ım!

15 temmuz sehitleri icin dua edildi

Ya Rabb! Bu necip milletin ve aziz vatanın muhafızı olan kahraman ordumuzu ve güvenlik güçlerimizi her türlü kötülükten koru. Ordumuzu her daim mensur ve muzaffer eyle Allah’ım!

Milletimizin birlik ve beraberliği, ülkemizin refah ve huzuru, insanlığın barış ve selameti için çalışan ve bu toprakları bizlere vatan kılanların davasına sahip çıkan devlet büyüklerimize yardım eyle. Onları her türlü tehlike ve tuzaktan Sen koru Allah’ım!

Ya Rabb! Mabetlerimizin göğsüne uzanan namahrem ellere, ezanlarımızı susturmak, şanlı bayrağımızı indirmek isteyen hainlere fırsat verme. İzzetimizi, şerefimizi, onurumuzu, harimi ismetimizi düşmanlarımıza ve din düşmanlarına çiğnetme Allah’ım!

Ya Rabbel alemin! Dinimizin, devletimizin ve milletimizin bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici düşmanlardan bizleri halas eyle Allah’ım!

Ya İlahel alemin! 15 Temmuz gecesi hainlere, zalimlere, ihanet şebekelerine karşı milletçe yekvücut olduğumuz gibi bundan sonra da bu birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daim eyle. Bölünüp parçalanmaktan, dağılıp bozulmaktan bizleri muhafaza eyle Allah’ım!

Ya Rabbi! Şehitlerimizin uğruna canlarını verdikleri hak davaya sahip çıkacak imanlı, ihlaslı, vatanını ve milletini seven nesiller yetiştirmeyi bizlere nasip eyle Allah’ım!

Şanlı ordumuza ve güvenlik güçlerimize yurt içindeki ve dışındaki terörle mücadele operasyonlarında, karada, denizde, havada her zaman ve her yerde nusretinle ve kudretinle yardım eyle. Birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daim ve baki eyle Allah’ım!

Ya Rabbi! Bu toprakları vatan kıldığımız günden beri milletimizi millet yapan değerler uğruna can veren tüm şehitlerimiz için ülke genelinde tüm cami ve Kur’an kurslarımızda okunan binlerce hatm-i şerifleri yüce dergâhında kabul eyle. Şehitlerimizin ruhlarına bağışlıyoruz, makbul eyle. Makamlarını âli, mekânlarını cennet eyle. Bu hatimleri okuyan, dualarımıza âmin diyen kardeşlerimizi de iki cihanda aziz eyle Allah’ım!”