15 Temmuz Şehitleri için dua programı yapıldı

15 temmuz mevlid ve dua programı yapıldı

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde ülkemiz genelinde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Darende Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Külliyesi’nde  yapılan Mevlid ve Dua programına yüzlerce vatandaş katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Somuncu Baba İlahi Grubu tarafından ilahiler seslendirildi. Hafız Mustafa Baş tarafından seslendirilen Mehmet Akif Ersoy’un “Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor” ve Musa Tektaş tarafından seslendirilen “Ey şehid-i pâk dil ins ü cin ağlar sana” şiirleri vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı.

15 temmuz mevlid ve dua programı yapıldı

15 temmuz şehitlerine dua edildi

İlahilerin ardından Külliye imam-hatiplerinden  Musa Tektaş tarafından dua edildi. Duada vatan ve bayrak uğrunda hiç korkmadan canlarını fedâ eden başta 15 temmuz şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz için dileklerde bulunuldu, okunan Kur’an-ı Kerim hatimlerinin sevabı bağışlandı. 15 Temmuz Pazartesi gününü̈ 16 Temmuz Salı gününe bağlayan gece saat 00.13’te ise Türkiye’deki 90 bin camide olduğu gibi eş zamanlı olarak Somuncu Baba Külliyesi’nde de salâlar okundu.

Cenâb-ı Hak devletimize ve milletimize zevâl vermesin. Ülkemize bir daha böyle karanlık günler yaşatmasın. Ordumuzu ve devletimizi her iki cihanda muzaffer eylesin.