Ailece Camide Milletçe Duadayız

ailece-camide-milletce-duadayiz-darende-somuncu-baba-1

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen, “Sabah namazında Ailece Camide, Milletçe Duadayız” etkinliği kapsamında bugün Türkiye geneli tüm camilerde sabah namazı buluşmaları yapıldı. Darende İlçe Müftülüğünce düzenlenen program kapsamında, sabah namazı için Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Külliyesi’inde buluşan gençler ve aileleri, ilçe protokolü ve cami cemaati ile saf tutarak namaz kıldı.

Etkinliğe katılan Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, birlik ve huzur mekanı camilerde haftanın bir günü sabah namazında gençlerle bir araya geldikleri için çok mutlu olduğunu söyledi. Özkan, amaçlarının milli ve manevi değerleri yüksek tutmak ve gençlerin bir araya gelmelerini sağlamak olduğunu belirterek,

“Etkinliğe katılan gençlerimize ve kıymetli ailelerini gördükçe mutlu oluyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerin sabah namazlarında buluşmalarını çok önemsiyoruz. Bizimle birlikte namazda buluşan tüm gençlerimize sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl diliyorum.” dedi.

İlçe Müftüsü Muhammet Yusuf Yaşar da camilerin ön safında gençleri görmek ve katılımını sağlamak amacıyla bu tarz etkinlikleri düzenli olarak yaptıklarını belirtti. Amaçlarının gençlerin camiye gelerek toplu halde cemaatle namaz kılmalarını ve bu alışkanlığı kazanmalarını sağlamak olduğunu anlatan Yaşar:

“Gençlerimizin cami ve cemaatle, ibadetle, mabetle buluşmasıdır. Çünkü aidiyet şuurunun, mensubiyet duygusunun oluşumunda camiinin, mabedin çok önemli ve anlamlı bir yeri vardır. Bu çağda, 15-20 yaş arasındaki gençlerimizin mabetlere gelmesi, burada kendisini bulması elbette bu mabede, bu millete, ülkeye mensubiyet açısından katkılar sağlıyor. Biz bunu önemsiyoruz.” diye konuştu.

Namaz ve yapılan dua sonrası, Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı tarafından çorba ikram edildi.

ailece-camide-milletce-duadayiz-darende-somuncu-baba-1 ailece-camide-milletce-duadayiz-darende-somuncu-baba-1 ailece-camide-milletce-duadayiz-darende-somuncu-baba-1 ailece-camide-milletce-duadayiz-darende-somuncu-baba-1