Barış Pınarı Harekatı için dua ediliyor

Diyanet İşleri Başkanlığı‘nın ülkemiz genelindeki 90 bin camiye gönderdiği duyuru ile tüm camilerde Barış Pınarı Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için Fetih Suresi okunarak ordumuz ve güvenlik güçlerimiz için dua ediliyor. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı 9 Ekim 2019’da başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nda, güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmek için askerlerimiz, canları pahâsına istiklal ve istikbâlimiz uğrunda düşmanlarımız ile çarpışıyor.

Darende Somuncu Baba Külliyesi‘ni ziyarete gelen vatandaşlar da güvenlik güçlerimiz için dua ediyorlar. Külliyede her gün sabah namazında fetih suresi okunuyor. Darende’de çeşitli okullarda eğitimlerine devam eden gençler de Külliye ziyaretlerinde fetih suresi okuyarak askerlerimiz için dua ediyorlar.

somuncu baba külliyesi barış pınarı harekatı için dua

Bizler de askerlerimiz ve güvenlik güçlerimiz için dua ediyor, Cenâb-ı Hakk’ın nusretiyle ordumuzu zafere ulaştırmasını niyâz ediyoruz.

“Ya Rabbi, ordumuza nusretini göster”

“Ya Rab vatanımızın güvenliği, milletimizin huzuru, bölgemizde barış ve selametin temini için kahraman ordumuzun, güvenlik güçlerimizin harekatını hayırlı eyle; şanlı ordumuza nusretinle, kudretinle yardım eyle Allah’ım!

Ya Rabbi şu anda yine, alem-i İslam’ın her köşesini işgale yeltenen zalim ve zorba güçlerin planlarına karşı, milletimizin ve bölgemizin huzuru, barışın ve güvenliğin tesisi, ümmetin onuru için, mukaddesat uğruna mücadele eden ordumuza Bedir’de yaptığın gibi meleklerinle yardım eyle, nusretini göster, kudretinle şerefyab eyle Allah’ım!

“Ya Rabbi, her türlü fitne, fesada ve tuzağa karşı bizlere feraset ihsan eyle”

İzzetimizi, şerefimizi, onurumuzu, harim-i ismetimizi çiğnetme! Mabetlerimizin göğsüne uzanan namahrem ellere, ezanlarımızı susturmak, şanlı bayrağımızı indirmek isteyenlere fırsat verme Allah’ım! Milletimizin bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici fitne, fesatlardan milletimizi, memleketimizi, vatanımızı halas eyle Allah’ım!

Birliğimize, dirliğimize, vatanımıza, huzurumuza, kardeşliğimize göz diken hainlere fırsat verme Allah’ım! Her türlü fitne ve fesada, hile ve tuzağa karşı bizlere feraset ve basiret ihsan eyle Ya Rabbi!

Birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daimi ve baki eyle Allah’ım! Bölünüp parçalanmaktan, dağılıp bozulmaktan, tefrikaya düşmekten bizleri muhafaza eyle! Milletimizin fertleri arasına kin, öfke ve nefret tohumu ekmek isteyenlere fırsat verme, bizi tefrika için çalışanlara karşı uyanık eyle Allah’ım!

İnancı, vatanı, milleti, değerleri yolunda, hak-hakikat uğrunda en aziz varlığı canını feda eden bütün şehitlerimize sonsuz rahmet eyle; gazilerimize acil şifalar, hayırlı ömürler nasip eyle Allah’ım!”

barış pınarı harekatı için dua ve fetih suresi

“Allah’ım, milletimizi, ordumuzu ebediyen payidar eyle”

Milletimizi, ordumuzu, yurdumuzu ebediyen payidar eyle; millet olarak birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi, güçlü ve daim eyle Allah’ım!

Din, iman, millet, vatan, hak, hakikat, adalet, erdem, fazilet uğruna mücadele etmeyi ve gerekirse bu yolda şehit olmayı en büyük paye sayan inancı; kalbimizden, neslimizden, asil milletimizin yüreğinden ebediyyen eksik eyleme Allah’ım!”

#BarışPınarıHarekatı