Gönül Dağı yolculuğu Somuncu Baba’dan başladı

trt-haber-gonul-dagi-darende-somuncu-baba-haci-ali-konuk

TRT Haber kanalında yayınlanan “Gönül Dağı” isimli programın yeni bölüm çekimleri Darende Somuncu Baba Külliyesi’nde gerçekleşti. Sunuculuğunu Hacı Ali Konuk ’un yaptığı ve tır yolculuğu içerisinde insan hikayelerinin anlatıldığı programın yeni bölümü için programı ekibi Darende’ye geldi.

Ömrünü tükettiği uzun yollardan, molasını verdiği duraklara kadar bizim insanımızın hikâyelerinin anlatıldığı program, izleyiciler tarafından ilgiyle takip ediliyor. TRT Haber kanalında her hafta izleyicilerle buluşan programın sunucusu Konuk;

“Türkiye’nin 81 şehrini gezdim. Çok farklı insan hikâyelerini ele aldık. Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar ülkemizin her yeri inci tanesi gibi, Darende’de bunlardan bir tanesi olsa gerek. Gerçekten çevresi ile temizliği ile çok güzel. Külliye muhteşem her yer özenle dizayn edilmiş.” dedi.

Programın yönetmeni Ferhat Yalçıner ise:

“Darende D-300 karayolu üzerindeki şehirlerimizden bir tanesi. Bugüne kadar 127 bölüm çektik. Biz bu yoldan çok geçtik. Fakat böyle bir güzelliğin farkında olamamışız. Demek ki bugüne nasipmiş. Somuncu Baba Külliyesi adeta açık hava stüdyosu. Hangi kareyi çeksek muhteşem çıkıyor. Kudret havuzu da bizi etkiledi. Burada her yer pırıl pırıl ter temiz. Ailemiz ile Kanyonu gezmek istiyorum. Emeğinize sağlık” dedi.

Somuncu Baba Külliyesi ve Kudret Havuzu çekimlerinin ardından Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Genel Merkezini ziyaret eden Gönül Dağı ekibine, Vakıf Genel Müdürü tarafından Osman Hulusi Efendi’nin Divan-ı Hulusi-i Dârendevî adlı eser takdim edildi.

trt-haber-gonul-dagi-darende-somuncu-baba-haci-ali-konuk

Hacı Ali Konuk kimdir?

Hacı Ali Konuk, 1 Mayıs 1969 tarihinde Erzurum’da dünyaya gelmiştir.  İmam bir babanın oğlu olan Konuk, ailesi ile birlikte Aydın’a yerleşmiştir. Liseyi İzmit’te okumuş, bu yıllarda tiyatro aktivitelerine katılmaya başlamış ve stand up yapmıştır. Üniversite yıllarında Diş Hekimliği bölümünü okurken tiyatro merakı sebebiyle eğitimini yarıda bırakmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi ile Levent Kırca Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi almıştır.

Kamera karşısına ilk kez 1995 yılında yayınlanan “Çiçek Taksi” adlı dizisiyle geçen Hacı Ali Konuk; Trt1’de yayınlanan “Seksenler” dizisinde canlandırdığı Bekçi Bekir karakteriyle tanınmaktadır. Çok sayıda dizi ve sinema projesinde rol almıştır.  Tiyatro oyunlarında da görev alan Konuk, Trt Haber kanalında yayınlanan “Gönül Dağı” programının da sunuculuğunu yapmaktadır.

Gönül dağı programının Darende bölümü izleyicilerden büyük beğeni gördü. Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz. Somuncu Baba Külliyesi ile ilgili bölümü ise aşağıda bulabilirsiniz.