Hakkında

SomuncuBabaTurbesi.Com Hakkında

Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi Resmi web sayfası 2017 yılı başında açılmıştır. Malatya’nın Darende ilçesinde bulunan ve her yıl binlerce misafir tarafından ziyaret edilen Somuncu Baba Külliyesi‘nin daha geniş kitlelerce tanınmasını sağlamak, Anadolu’nun manevi mimarlarından Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Hazretleri‘nin örnek hayatı, eserleri ve talebelerinin günümüz insanı tarafından öğrenilmesine katkı sağlamak amacıyla açılan sayfamız üzerinde; Somuncu Baba Hazretleri’nin hayatı hakkında bilgi sahibi olabilir, Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi’ni 3d Sanal Tur ile inceleyebilir, Külliye’nin mimarisi ve tarihi ile ilgili yazılmış makaleleri okuyabilirsiniz.

somuncu-baba-turbesi-web-sayfasi-hakkinda
SomuncuBabaTurbesi.Com Yayında!

Sayfa İçerikleri

Web sayfamız üzerinde tarih, tasavvuf, mimari, haber ve ziyaretçiler kategorilerinde yazılmış geçmiş ve güncel yazıları bulabilirsiniz. Ayrıca Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba hakkında ilim adamlarının tarihi belgeler ve olaylar üzerine kaleme aldıkları makaleleri, Somuncu Baba Türbesi hakkında üniversitelerde tez konusu olmuş bilgileri ve Somuncu Baba Külliyesi’nin birbirinden güzel fotoğraflarını inceleyebilirsiniz. Sayfamızı sosyal medya hesaplarımız üzerinden de takip edebilir ve paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlk olarak “Hakkında” sayfamıza giriş yaptıysanız aşağıdaki konu başlıklarını inceleyebilir, Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba hayatına dâir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Somuncu Baba Kimdir?

Somuncu Baba Türbesi Nerede?

Somuncu Baba Türbesine Nasıl Gidilir?

Somuncu Baba ve Eserleri

Somuncu Baba Talebeleri ve Osmanlı Devletine Etkileri

Somuncu Baba’nın Soyu ve Evlatları

Sosyal Medya Hesaplarımız

Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi’ni sosyal medya sayfaları; facebook, twitter ve instagram üzerinden de takip edebilir çevrenizle paylaşımda bulunabilirsiniz. Sosyal Medya hesaplarımız şu şekilde:

Somuncu Baba Facebook Sayfamız

Somuncu Baba Twitter Sayfamız

Somuncu Baba Instagram Sayfamız

Ayrıca Youtube sayfamız üzerinden Somuncu Baba Türbesi ile ilgili tanıtım videolarını, ilim adamları görüşlerini, çeşitli sempozyum ve panel gibi organizasyonları ve ziyaretçilerle yapılmış ropörtajları bulabilirsiniz.

Somuncu Baba Youtube Sayfamız