İdlib Şehitleri için dua edildi

idlib sehitleri icin dua edildi

Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçleri tarafından yapılan menfur saldırıda şehit olan 33 mehmetçiğimiz için ülkemiz genelindeki programlara Somuncu Baba Külliyesinden destek verildi. Diyanet İşleri Başkanlığının talimatı ile Darende Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Külliyesinde düzenlenen programda, Cami görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim okunarak cemaatle beraber dualar edildi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin hain saldırı sonrasında başlattığı Bahar Kalkanı Harekatının zaferle sonuçlanması için de mehmetçiğimize duaların yapıldığı programa cemaat büyük ilgi gösterdi.

idlib sehitleri icin dua edildi

Bahar Kalkanı harekatı için dua

“Allahım, vatanımızın güvenliği, milletimizin huzuru, bölgemizde barış ve selametin temini için kahraman güvenlik güçlerimizin, şanlı ordumuzun başlattığı harekatını hayırlı eyle; şanlı ordumuza nusretinle, kudretinle yardıma muvaffak eyle!

Allahım, hani Bedir’de Peygamber Efendimiz, ’Ya Rabbi, İslam’ın bu ordusuna yardım eyle, Sana iman eden bir avuç mücahidi muzaffer eyle’ diye dua etmişti ve Sen binlerce melekle yardım ettiğini müjdelemiştin. Ya Rabbi, şuanda yine alem-i İslam’ın her köşesini işgale yeltenen zalim ve zorba güçlerin planlarına karşı milletimizin ve bölgemizin huzuru, ümmetin onuru için mukaddesat uğruna mücadele eden ordumuza Bedir’de yaptığın gibi meleklerinle yardım eyle, nusretini göster, kudretinle muktedir eyle Allahım.

Ya Rabbelalemin, asırlardır yüce dinimiz İslam’ın yolunda, insanlığa hizmet eden, çaresizlerin umudu, mazlumların sığınağı, kimsesizlerin hamisi olan aziz milletimizi ilelebet payidar eyle. Allahım, İslam’ın izzetine uygun davranmayı, her türlü kötülüğün, haksızlık ve zulmün karşısında durmayı, bütün mazlumların, muhacirlerin, gariplerin, yetim ve kimsesizlerin hep yanında olmayı bizlere nasip eyle. Bu uğurda bize güç ver, bizi bu bilinçten ayırma Allahım.

Ya Rabbi, milletimizin bekasını sarsacak, huzur ve kardeşliğimizi bozacak, her türlü dahili ve harici düşmanlardan memleketimizi halas ve emin eyle. Ya Rab, her türlü fitne ve fesada, hile ve tuzağa karşı bizlere feraset ve basiret ihsan eyle. Allahım, çeşitli bahanelerle ülkemizi zayıf düşürmeye çalışanlara, istiklal ve istikbalimize kast edenlere, varlığımıza ve vatanımıza göz dikenlere fırsat verme. Zalimlerin, hainlerin, kafirlerin kurdukları tuzakları kendi başlarına makus eyle Allahım.

Ya Rab, birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daim ve baki eyle. Bölünüp parçalanmaktan, dağılıp bozulmaktan, ayrılığa düşüp güçsüz kalmaktan bizleri muhafaza eyle Allahım!”