İsmet Yılmaz ‘dan Ziyaret

ismet-yilmaz-darende-somuncu-baba-ziyaret-4

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz beraberindeki heyet ile Darende Somuncu Baba Külliyesi’ni ziyaret etti. Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba ve Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Hazretlerinin kabri şeriflerinde dua eden Yılmaz, daha sonra Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamid Hamidettin Ateş Efendi ile görüştü.

Görüşmeye ilişkin değerlendirmede bulunan Yılmaz:

“Yıllardır Somuncu Baba Külliyesi’ne geliyorum. Her gelişimizde daha geliştiğini daha güzelleştiğini görmekteyim. Bu gelişme sırasında temizlik, tertip düzen, çevre bakımında eksiklik yaşanmadığını da görüyorum. Ne zaman Darende’ye gelsek her şey yerli yerinde. Bu hizmetlerin yürütülmesinde emeği olan Vakıf Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hamid Hamidettin Efendi ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İsmet Yılmaz’a Hulusi Efendi Vakfı hatıra parası hediye etti.

ismet-yilmaz-darende-somuncu-baba-ziyaret

İsmet Yılmaz kimdir?

10 Aralık 1961 tarihinde Sivas’ın Gürün ilçesinde dünyaya gelen İsmet Yılmaz, ilk ve ortaöğrenimini burada tamamlamıştır.  Lise eğitimini İstanbul Haydarpaşa Lisesi’nde tamamlamış ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Denizcilik Yüksek Okulu 4 yıllık makine bölümünden 1982 yılında mezun olmuştur. Sonrasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümüne giren Yılmaz, 1987 yılında Hukuk Fakültesini bitirmiştir.

1990 yılında İsveç Malmö’de bulunan Dünya Denizcilik Üniversitesi’nde “Gemi İşletmeleri Teknik Yönetimi” alanında ve Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Ana Bilim Dalında iki ayrı Yüksek Lisans yapmıştır. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk alanında doktorasını tamamlamıştır. 20 sene kadar kamuda ve özel şirketlerde Denizcilik sektöründe Mühendis ve Müşavir Avukat olarak hizmet vermiştir. 2002 – 2007 yılları arasında Denizcilik Müsteşarlığında Müsteşar olarak görev yapmış, Türk Telekom Yönetim Kurulunda Başkan Vekilliği görevini yürütmüştür.

2007 Türkiye genel seçimleri öncesinde bir süre tarafsız Ulaştırma Bakanı olarak görev yapmıştır. Ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı görevinde bulunmuştur. 2011 Türkiye genel seçimleri öncesinde görevinden istifa ederek aday olmuş ve Sivas Milletvekili olarak Meclise girmiştir.

2011 yılından itibaren farklı hükümetler döneminde Millî Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı görevlerinde bulunan Yılmaz, 2015 yılında TBMM’de Meclis Başkanlığı görevine seçilmiştir. Evli ve 3 çocuk babası olan İsmet Yılmaz, İngilizce bilmektedir.

ismet-yilmaz-hamidettin-ates-efendi-darende

ismet-yilmaz-darende-somuncu-baba-ziyaret