Mescid-i Aksa için Duâ

mescidi-aksa-icin-dua-somuncu-baba-cami-darende

Darende Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Külliyesi’nde ilk kıblemiz Mescid-i Aksâ ve zulüm altında olan Müslüman kardeşlerimiz için dua edildi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın talimatı ile ülkemiz genelindeki tüm camilerde duâlar yapıldı. Somuncu Baba Külliyesi’nde ezân-ı Muhammedî sonrasında yapılan duâda şu ifadeler kullanıldı:

“Ya Rab! Sen kimsesizlerin sahibi, mazlumların sığınağısın, bizlere rahmet, merhamet ve nusret eyle. Sen bizim Mevlâmızsın, zalimlere karşı bize yardım eyle. Şu mübarek gün ve geceler hürmetine, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı ve Peygamberler şehri Kudüs’ü zalimlerin işgalinden kurtar Allah’ım.

Ya Rab! Miracın basamağı Mescid-i Aksa’yı korumayı bu uğurda mücadele etmeyi yeryüzündeki bütün Müslümanlara ve bizlere nasip eyle Allah’ım. Evlerinden yurtlarından kovulan, öz vatanlarında garip kalan mazlum bütün Müslümanlara kurtuluşlar nasip eyle Allah’ım. Mazlumların umudu, gariplerin yurdu cennet vatanımızı ve aziz milletimizi her türlü tehlikeden koru Allah’ım.”

Mescid-i Aksa için yapılan duayı youtube sayfamızdan izleyebilirsiniz.