Şehitler için dua edildi

darende-somuncu-baba-cami-15-temmuz-sehitleri-dua-programi

15 Temmuz hâin darbe girişiminin yıldönümünde Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Külliyesi‘nde program düzenlendi. Diyanet İşleri Başkanlığı‘nın organizesi ile ülke genelindeki camilerde hatim ve dua programları tertip edildi. Öğle namazı öncesinde  başlayan programda Külliye imam-hatipleri ve Hulusi Efendi Hafızlık Kursu talebeleri tarafından Kur’an-ı Kerim tilavet edildi. Ardından Hulusi Efendi Kur’an Kursu yöneticisi Aydın Duman tarafından, başta 15 temmuz şehitlerimiz olmak üzere; din, vatan ve bayrak adına canlarını feda eden aziz şehitlerimiz adına dualar edildi.

darende-somuncu-baba-cami-15-temmuz-sehitleri-dua-programi

Genç-yaşlı çok sayıda vatandaşın katıldığı programda Aydın Duman şu ifadeleri kullandı:

“Ya Rab, 15 Temmuz gecesi ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, milletimizin hürriyet ve iradesini tehdit eden bir ihanet karşısında hiç tereddüt etmeden tankların önüne yatan, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden, canlarını din-ü devlet, mülk-ü millet, istiklal ve istikbalimiz için feda eden aziz şehitlerimizin her birini sonsuz rahmetine gark eyle. Bütün şehitlerimizi cennetinle ve cemalinle müşerref eyle Allah’ım. Onları Bedir şehitleriyle Uhud şehitleriyle ve Çanakkale şehitleriyle Hz Hamza efendimizle birlikte haşreyle Allah’ım.

Allah’ım her birine minnet borçlu olduğumuz 15 Temmuz şehitlerimizin anne, baba, eş, evlat ve yakınlarına güzel bir sabır ve büyük bir ecir ihsan eyle. Şehitlerimizin kabirlerini pür nur, makamlarını ali eyle Allah’ım. Ya Rab, gazilerimizi dünya ve ahirette nimetlerinle müşerref eyle. Sağlık ve huzurla uzun ömür ihsan eyle.”

darende-somuncu-baba-cami-15-temmuz-sehitleri-dua-programi

Program sonunda Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı tarafından misafirlere tatlı ikramı yapıldı. Her yıl 15 Temmuz’da olduğu gibi Darende Somuncu Baba Külliyesi’ne dev bayrak asıldı ve gece 00.13’te şehitlerimiz için selâlar verildi. Cenâb-ı Hak ülkemize ve milletimize zevâl vermesin.

darende-somuncu-baba-cami-15-temmuz-sehitleri-dua-programi