Somuncu Baba Kitabı – Yeni Eser

somuncu-baba-kitap

Yeni Somuncu Baba Kitabı Yayınlandı!

Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba kitabı, Hazretin hayatı hakkında daha önce yapılan çalışmaların kapsamlı bir şekilde ele alınıp bir araya getirilmesiyle oluşturuldu ve hem araştırmacıların hem de gönül dostlarının istifadesine sunuldu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Akkuş tarafından yayına hazırlanan eser “Şeyh Hamid-i Veli somuncu Baba Hayatı, Nesebi-i Âlîsi ve Külliyesi” adını taşıyor.

somuncu baba kitabı

Nasihat Yayınları tarafından neşredilen eserde Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Hazretleri’nin doğumu, ailesi ve hayatı başta olmak üzere her yıl binlerce misafir tarafından ziyaret edilen Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi hakkında da bilgiler bulunuyor. Somuncu Baba Kitabı’nda ayrıca; Somuncu Baba Hazretleri evlatlarına gönderilen tarihi belgeler, fermanlar ve ilim adamlarının yazmış olduğu makaleler bulunuyor.  Prof.Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Prof.Dr. İrfan Gündüz, Prof.Dr. Mehmet Akkuş gibi akademisyenlerin ve bir çok araştırmacının görüşlerinin yer aldığı eserde Peygamber Efendimiz(sav)’ den Somuncu Baba Hazretleri’ne kadar ki necip aile silsilesi de tablo halinde verilmiş.

Fotoğraflarla desteklenen eser lüks baskısıyla okuyucuların ve araştırmacıların istifadesine sunuldu. Eser bilgileri şu şekilde:

Sayfa: 180

Ebat: 28cm*28cm

Kâğıt: Kuşe Baskı

Somuncu Baba Kitabı Sipariş

“Şeyh Hamid-i Veli somuncu Baba Hayatı, Nesebi-i Âlîsi ve Külliyesi” adlı eseri Nasihat Yayınları web sayfası online sipariş sistemi üzerinden temin edebilirsiniz. 444 36 61 numaralı telefondan eser ve sipariş hakkında bilgi alabilirsiniz.

Online Sipariş:

www.nasihatyayinlari.com

Diğer Eserler

Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba aşkın sırrı yolculuğunda uzun bir ömür geçirmiş hayatı ve yetiştirdiği talebeleri ile günümüz dünyasına halâ ışık tutmaya devam etmektedir. Somuncu Baba Türbesi’nin binlerce misafir tarafından ziyaret edilmesi günümüz insanı üzerinde etkilerini gösterdiğinin en büyük kanıtıdır.  Somuncu Baba Hazretleri’nin hayatı ve türbesi hakkında yazılmış diğer eserleri de Nasihat Yayınları web sayfası üzerinde bulabilirsiniz.

Özellikle; “Somuncu Baba Romanı – Gülşenin Solmayan Gülü” bu alanda hazırlanmış ilk eser olarak piyasada büyük değer görmüştür. Ayrıca Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Hazretleri’nin “40 Hadis” eserini de Nasihat Yayınları sayfası üzerinden temin edebilirsiniz.