Somuncu Baba’da Kar Manzarası

somuncu-baba-kar-manzarası-fotoğraf

Somuncu Baba’da Kar Manzarası

Her yıl binlerce misafir tarafından ziyaret edilen Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi kar yağışlarının bölgede etkili olması ile farklı bir güzelliğe büründü.  Doğal güzelliklerin manevi atmosfer ve mimari estetik ile buluştuğu Somuncu Baba’da kar manzarası ise ayrı bir güzellik oluşturdu.

Darende’de birkaç gün etkili olan kar yağışı, Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi, Tohma Kanyonu ve Tohma Irmağı etrafında kartpostallık görüntüler çıkmasına vesile oldu. Sosyal medya hesaplarımızda yaptığımız paylaşımlarda ise Somuncu Baba kar manzarası fotoğrafları en fazla beğenilen ve paylaşılan fotoğraflar arasında yerini aldı. Hava muhalefeti ve kar yağışı sebebiyle daha az yoğunluğun yaşandığı Darende Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi’nde, fotoğraf severler ve doğa tutkunları kar manzarası fotoğrafı çekebilmek için günün erken saatlerinde Külliye civarını fotoğrafladı.

 

 

Her mevsim kendine has güzelliği ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi’ne sizleri de bekleriz.

Somuncu Baba Kimdir?

Somuncu Baba Türbesi Nerede?