Yaz Kur’an Kursları dualarla sona erdi

01-darende-muftulugu-yaz-kuran-kursu-somuncu-baba-darende

Yaz Kur’an Kursları kapanış programı

Darende Müftülüğü tarafından ilçe genelinde yaz kurslarında eğitim görmüş yaklaşık 2 bin öğrenci için Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Külliyesi‘nde kapanış programı düzenlendi. Yaz boyunca eğitim gören öğrenciler tarafından çeşitli etkinliklerin yapıldığı programa Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince, Darende İlçe Müftüsü Nurullah Birlik, kurs öğreticileri, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

02-darende-muftulugu-yaz-kuran-kursu-somuncu-baba-darende

Program, Çarşı Camii yaz Kur’an Kursu öğrencilerinden Ahmet Kılıç´ın Kur´an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını yapan ilçe Müftüsü Nurullah Birlik; 2 ay süren kurslara katılan çocuklara ve onlara emek veren hocalara teşekkür ederek, geleceğin teminatı olan çocukların, dini bütün, vatanına, milletine, devletine, bayrağına bağlı, sağlıklı, üretken, çalışkan ve ahlaklı bireyler olarak yetiştirilmesinin çok önemli olduğunu söyledi. Nurullah Birlik konuşmasında:

Kurslarımız çocukların hem dini hayatına hem de kişilik oluşumuna katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Allah´ı görüyormuş gibi yaşamayı ve bu şekilde çocuk yetiştirmeyi Allah hepimize nasip etsin. Bu yıl kurslarımıza 2 bine yakın öğrencimiz katıldı. Temennimiz bu sayının her geçen yıl daha da artarak devam etmesidir.” dedi.

03-darende-muftulugu-yaz-kuran-kursu-somuncu-baba-darende

Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince ise konuşmasında, çocukların kim olduğunu idrak edebilmesi için dinini tanıması ve iyi bir eğitim alması gerektiğini belirterek,

“Günümüzde insana sunulan birçok olanaklar imkânlar var. Bunların içerisinde makam, şan, şöhret ama baktığımız zaman insanı tatmin etmediğini görüyoruz. Dolayısıyla insan bu dünyada nasıl huzura kavuşacak, nasıl huzurlu olacak? Ben kimim nereden nasıl geldim soruların anlamını nasıl bulmaya çalışacak. Ebetteki buda Allah´a inanmak ve ibadet etmekle olacak. Çocuklarımız da kim olduğunu idrak edebilmesi için dinini tanıması ve iyi bir eğitim alması lazım. Bu sebeple çocuğu yetiştirmekle mükellef olanlara büyük sorumluluk düşüyor. Yaz Kur´an kurslarına göndermekle ilk adımı attınız. Ben tüm velilere teşekkür ederim. İnşallah dini eğitimlerine devam ettirir, vatanına, milletine bağlı güzel çocuklar yetiştirirsiniz.” dedi.

04-darende-muftulugu-yaz-kuran-kursu-somuncu-baba-darende

Kurs öğrencileri etkinlik hazırladı

Kapanış programı kapsamında hazırlanan etkinliklerin tamamında Yaz Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrenciler görev aldı. Ezan ve ezan duası okuma,  4-6 yaş grubu öğrencileri kısa sure tilâveti ve ilahi gruplarının ilahiler okuduğu programın sonunda Kur’an Kursları arasında bilgi yarışması düzenlendi. Ayrıca yine öğrenciler tarafından devletimizin birlik ve beraberliği için dualar edildi.  Kurslara katılan öğrencilere ilçe protokolü tarafından çeşitli hediyelerin verilmesiyle program sona erdi.