Yemen’e Sessiz Kalma

Yemene Sessiz Kalma kampanyası dolayısıyla Cuma namazı çıkışında bağış toplandı

“Yemen’e Sessiz Kalma” Bağış kampanyası düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı, yaklaşık 4 yıldır süren savaş nedeniyle dünyanın en büyük açlık krizlerinden biri ile karşı karşıya kalan Yemen için yardım kampanyası başlattı. “Yemen’e Sessiz Kalma” adıyla başlatılan kampanya için Cuma Namazı sonrası Darende Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Külliyesi‘nde bağış toplandı.

“Yemen’e Sessiz Kalma” başlığıyla düzenlenen kampanyanın tanıtım toplantısında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, TDV’nin, Yemen’de ihtiyaç sahiplerine bugüne kadar 8,5 milyon lira değerinde yardım yaptığını hatırlatarak:

“Bugün de yardım faaliyetlerimizi daha kapsamlı hale getirmek ve en ileri düzeye taşımak için Yemen’e Sessiz Kalma başlığıyla yeni bir kampanya başlatıyoruz. Milletimizi hep beraber daha güçlü şekilde insanlığın vicdan yükünü taşıma seferberliğine davet ediyoruz” dedi.

İslam coğrafyasının neredeyse her yerinde, acı, gözyaşı ve hüzün olduğunu ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş:

“Kurduğu medeniyetlerde uyguladığı ahlak ve adalet ile asırlarca insanlığın sığınağı olmuş ve bugün hakkı-hakikati, adalet ve merhameti, iyilik ve güzel ahlakı yeryüzüne tanıtmak ve temsil etmekle mükellef bir ümmetin mensuplarının hâli maalesef içler acısıdır” ifadelerini kullandı.

Bağışlar devam ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığının duyurusu ile 7 Aralık 2018 Cuma günü ülkemiz genelinde Cuma Namazı sonrasında bağış talebinde bulunuldu. Her zaman mazlum ve mağdur müslüman kardeşlerimizin yardımına duyarlı davranan vatandaşlarımız Yemen’e yapılan yardım kampanyasına da büyük ilgi gösterdi. Darende Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Külliyesi’nde Cuma Namazı sonrasında toplanan bağışlara genç yaştaki öğrencilerin de iştirak etmesi dikkat çekti. Ortaokul öğrencileri harçlıklarını ihtiyaç sahibi kardeşleri için bağışladı.

Bağış yapacak vatandaşlarımız bağışlarını Diyanet Vakfı‘nın online bağış sayfası üzerinden veya sms bağışı sistemi yoluyla gerçekleştirebilecek.

Türkiye Diyanet Vakfı Online Bağış sayfası:  bagis.tdv.org

Ayrıca Sms(kısa mesaj) bölümüne  “YEMEN” yazıp 5601‘e kısa mesaj göndererek 10 lira bağışta bulunabilirsiniz.

Yemen'e Sessiz Kalma kampanyası için Somuncu Baba Külliyesi'nde bağış toplandıYemen'e Sessiz Kalma kampanyası için Somuncu Baba Külliyesi'nde bağış toplandıYemen'e Sessiz Kalma kampanyası için Somuncu Baba Külliyesi'nde bağış toplandı