Video

somuncu-baba-video-galeri

Somuncu Baba Video Galeri

Somuncu Baba Video Galeri sayfamızda Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi ile ilgili çeşitli tanıtım videolarını bulabilirsiniz. Belgesel niteliğinde hazırlanan tanıtım videolarının yanı sıra Somuncu Baba Külliyesi ziyaretçi görüşlerini içeren Röportaj videolarını, İlim Adamları’nın gözünden Somuncu Baba videoları ile akademisyen görüşlerinin yer aldığı panel ve sempozyum videolarını da Somuncu Baba video galerisi sayfamızdan izleyebilirsiniz.

Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi Tanıtım Filmi

Her yıl binlerce ziyaretçi ağırlayan Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi için Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı tarafından tanıtım filmi hazırlandı. Bosna Hersek’li Yapımcı ve Yönetmen Sulejman Muratovic‘in video görüntülerini çektiği Tanıtım Filmi’nde Kubbelerin Üstâdı unvânına sahip fotoğraf sanatçısı Cemil Şahin de fotoğraflarıyla destek oldu.

Tanıtım Filmi’nde Kısaca Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Hazretlerinin hayatı, Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi’nin tarihsel gelişimi ve dikkat çeken mimari özellikleri anlatılıyor.

Prof.Dr.Ahmet Şimşirgil – Somuncu Baba’nın Hayatı

Marmara Üniversitesi Öğretim üyelerinden tarih profesörü Prof.Dr. Ahmet Şimşirgil, Somuncu Baba Türbesi’nde gerçekleşen Tv Programında Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Hazretleri’nin hayatı, eserleri ve talebeleri hakkında bilgiler verdi. Somuncu Baba hayatı ve türbesi hakkında uzmanından bilgi almak isterseniz bu programı mutlaka izlemelisiniz.

Trt Haber Yoldan Çık Belgeseli – Darende Tanıtımı

Trt Haber kanalında yayınlanan sıra dışı belgesel programı “Yoldan Çık” programı Darende bölümü ile büyük beğeni gördü. Darende’nin tarihi ve turistik mekanlarını tanıtan program Somuncu Baba Hazretleri’nin hayatı ve türbesi hakkında da bilgiler içeriyor.

Somuncu Baba Külliyesi’nde Ziyaretçi Görüşleri

Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi‘ne gelen ziyaretçiler Külliye hakkında görüşlerini anlatıyor. Özellikle Darende’ye gelmek isteyen misafirlerimiz için diğer ziyaretçilerle röportaj yaparak misafirlerimizin görüşlerini sizlerle paylaşıyoruz.